Cenová ponukainfo@all4bike.sk+421 948 004 757

Zaujímavosti

Oprava defektu - Čo všetko potrebujete ? 

V tomto článku sa budeme venovať téme najpotrebnejšej výbavy, ktorú by mal mať každý cyklista. Budeme hovoriť o najdôležitejších veciach a pomôckach, ktoré by mal mať každý cyklista ako prvú pomoc v prípade prepichnutia svojej pneumatiky. Pretože, priznajme si to... Je takmer nemožné, aby sme sa počas našej jazdy na bicykli niekedy vyhli defektom. Vo Vašej výbave by preto nikdy nemala chýbať sada na lepenie, náhradná duša, monterpáky a samozrejme pumpa. Jedná sa o tú najzákladnejšiu výbavu pre všetkých cyklistov, bez ktorej by ste určite nemali vyraziť na cesty. 

V prípade, že máte na bicykli ešte uchytené kolesá maticami,tak budete ptorebovať aj klúč na povolenie matíc. Ak dostanete defekt priamo pri ventile alebo sa vám ventil sám odlomí, lepiaca súprava Vám veľmi nepomôže.V tomto prípade sa Vám bude náhradná duša veľmi hodiť.

Horší je už len prípad, kedy máte tých defektov za deň viac. S vyššie uvedeným vybavením si však dokážete poradiť s 99 % prípadov prepichnutia sami. Taktiež nebudete ten, kto namiesto toho, aby si užíval jazdu na svojom bicykli, tlačí bicykel po krajnici. Navyšte stále môžete pomôcť cyklistovi v núdzi, ktorý so sebou nemá spomínanú potrebnú výbavu :-) 

 

Správne cyklistické okuliare

Cyklistické okuliare spadajú do kategórie cyklistických doplnkov,ktoré chránia Váš zrak a práve preto patria medzi veľmi dôležité doplnky. 

Cyklistické okuliare  majú dve veľmi dôležité ochranné funkcie :

1. Ochrana očí proti slnečnému a UV žiareniu. UV žiarenie je slnečné žiarenie, ktoré má vlnovú dĺžku do 400 nanometrov. okuliare by mali mať filter UV 400 .Toto označenie znamená,že šošovky okuliarov absorbujú UV žiarenie s vlnovou dĺžkou 400 nm a menej. UV filter nie je závislý na tmavosti šošoviek,takže aj číra šošovka môže mať UV filter chraniaci zrak pred UV žiarením.

2. Ochrana pred vniknutím cudzích predmetov do oka (prach, hmyz), ktoré spôsobujú horšie videnie, čo môže zapríčiniť nehodu a následne aj poranenie, ktoré môže byť častokrát smrteľné. Preto nečakajte a zakúpte si u nás správne cyklistické okuliare, ktoré Vám zabezpečia perfektnú viditeľnosť najmä počas horúcich slnečných dní, kedy slnko býva najostrejšie.                      

 

Pitný režim

Veľmi dôležitým predpokladom pre udržanie optimálneho zdravia je práve správny pitný režim. Vaše telo tvorí z dvoch tretín voda. Je to najväčšia zložka nášho tela, a je dôležitou súčasťou mnohých rôznych procesov vo vašom tele. Ľudské telo musí prijímať pitím približne 1,5 až 2,5 litra vody za deň. Voda má významný vplyv na metabolizmus na všetkých úrovniach. Je nositeľom minerálov, stopových prvkov a ďalších prvkov. Každá chemická reakcia v našom tele prebieha vo vodnom prostredí. Nedostatok vody vyvoláva pocit smädu, ktorý je sprostredkovaný reflexne z tzv. centra smädu v mozgovom závese, ako odpoveď na zmeny chemických a fyzikálnych parametrov telesných tekutín, najmä krvi a mozgovomiechového moku.  Pri nedostatku vody sa v cievach a tkanivách hromadia škodlivé látky, čo spôsobí preťaženie pre látkovú výmenu a a vylučovacie orgány. Nedostatkom prísunu vody do vášho tela spôsobíte oslabenie obranného systému tela, zlyhanie prenosu nervových impulzov a taktiež spomalíte obnovovanie buniek čím človek rýchlejšie stárne. 

Voda je veľmi dôležitá 

Voda je hlavnou zložkou pri vylučovaní škodlivín obličkami vznikajúcich pri metabolických procesoch.

Voda patrí medzi najdôležitejšie zložky pre termoregulačné procesy, chráni organizmus pred prehriatím a zabezpečuje prísun potravy aj odvod odpadu.

Nielen voda uspokojí vaše potreby. V podstate každý nealkoholický nápoj splní túto úlohu: minerálka, sódovka, džús, káva alebo čaj, bylinkový čaj, športové nápoje, sladené nápoje, polievky, mlieko. Dokonca aj potraviny s vysokým podielom vody (85-95%) predstavujú dôležitý zdroj tekutín. Voda je a vždy bude skvelý spôsob doplňovania tekutín pre kondičných športovcov, ktorých záťaž je kratšia ako 60-90 minút. Voda je lacná, ľahko dostupná a je presne to, čo vaše telo potrebuje. Ľahko prechádza tráviacim systémom a doplňuje straty spôsobené potením.  Nedodržiavanie zásad príjmu tekutín vedie k zvýšenej námahe organizmu, a tým i k zníženiu výkonnosti a predĺženiu zotavovacích pochodov tak u športovcov ako i nešportovcov.

 

Výber správneho bicykla

Zhodneme sa, že pre každého cyklistu tvorí základ správny bicykel. Existuje mnoho vecí, ktoré musíte vziať do úvahy, než si zaobstaráte bicykel. Prvou vecou, ktorú treba pri kúpe bicykla zohľadniť, je jeho veľkosť, podľa typu Vašej postavy a Vašej výšky. Pri výbere bicykla je taktiež dôležité zvážiť cenový strop a typ bicykla podľa preferovaného štýlu jazdy, napríklad horský, cestný, štrkový, e-bike... V All4Bike nájdete všetko potrebné príslušenstvo pre Váš zakúpený bicykel. Náš školený tím sa o Vás s radosťou postará a odporučí Vám pre Vás najvhodnejšie príslušenstvo.